Отборът на Черно море постигна лесен успех с 2:0 над Витоша (Бистрица) в сблъсък

...

Черно море победи Витоша с 2:0. Радослав Василев с два гола

Отборът на Черно море постигна елементарен триумф с 2:0 над Витоша (Бистрица) в конфликт от група “А ” на втората осмица в Първа професионална лига. В воин за “моряците ” се превърна Радослав Василев, който заби и двете попадения в мрежата на Николай Георгиев.

Наставникът на " моряците "  Илиан Илиев заложи на Благой Макенджиев на вратата, а пред него действаха Станчев, Хасани, Димов и Кононго. В центъра на терена бяха ситуирани Витанов, Илиев и Божилов. Тримата в офанзива бяха Дани Кики, Николай Минков и Ради Василев.

Треньорът на гостите се спря на скица с трима в отбрана. На вратата още веднъж бе младият Николай Георгиев, пред него бяха Ангелов, Мутафчийски и Гочев. По фланговете действаха Гьонов, който през днешния ден бе с капитанската лента и Петко Цанков. В средата на терена бяха Старокин, Котев и Лазаров. Атаката се водеше от Долапчиев и Христов.

Първата забавна обстановка пристигна в 3-ата минута, когато домакините разиграха добре. Радослав Василев задържа, след което върна към Дани Кики, който центрира в наказателното поле, само че под топката остана Николай Минков.В 9-ата минута Григор Долапчиев пробва да се разпише от директен свободен удар, само че опитът му мина на сантиметри от задачата. Четири минути по-късно Минков се пребори за кълбото в наказателното поле на гостите, след което насочи мощен удар, само че Георгиев се оправи със обстановката.

Играчите на Илиан Илиев стигнаха първи до попадение в срещата. Легендата на " моряците "  Георги Илиев стреля от фаул, стражът на гостите мазета, само че при добавката Радослав Василев не сбърка и направи резултата 1:0.

В 32-ата минута Илиев центрира фантастично в наказателното поле, където над всички бе Василев, който с рамо прати коженото кълбо във вратата на Витоша. Таранът заби своя шести гол с екипа на Черно море.

В 41-ата минута Старокин изведе на добра позиция Долапчиев, юношата на ЦСКА овладя топката, само че не съумя да нанесе прекрасен завършващ удар.

През втората част темпото спадна фрапантно. Първата обстановка пристигна чак в 65-ата минута, когато Георги Божилов можеше да засече топката, само че атакуващият халф пропусна добра опция. В 83-ата минута Петко Цанков имаше късмет да върне интригата в мача, само че шутът му не откри очертанията на вратата.

До края на срещата нито “моряците ”, нито “тигрите ” не съумяха да основат голово състояние и разумно борбата приключи при резултат 2:0.

В идващия кръг Черно море гостува на Пирин (Благоевград), а Витоша приема Славия. ЧЕРНО МОРЕ - ВИТОША 2:0